Gry w sieci na własnym serwerze

 

Wspólna zabawa zawsze jest przyjemniejsza niż samotne rozrywki. Widać to chociażby w popularności sportów drużynowych. Nie inaczej dzieje w świecie gier komputerowych, które to są już jedną z głównych branż na całym świecie. Choć tytuły dla jednego gracza wciągają, to prawdziwe rzesze osób grają w gry typu MMO. Ich internetowa formuła daje wiele wspaniałych elementów jak szansa na współpracę i rywalizację z innymi osobami. Co jednak, gdy sami chcemy taką grę poprowadzić? Potrzebujemy serwera.

Jaki serwer?

  Do wyboru mamy hosting VPS lub serwer dedykowany z direct adminem. To jedyne godne rozważenia opcje, które oferują komfort zabawy przy choćby drobnych umiejętnościach administratora. Dzięki możliwym stabilnym połączeniom czy uruchamianiu złożonych procedur na tego typu serwerach rozgrywka w Counter Strike czy Minecrafta staje się czymś bardzo sympatycznym. Nieco trudniej uruchomić jednak gry MMORPG – one wymagają do działania sieci serwerów. 

Kwestia legalności 

Dodać jednak wypada to, że nie w przypadku każdej gry możemy na własną rękę uruchamiać jej serwery. Warto więc zapoznać się ze stanowiskiem twórców, aby przypadkiem nie złamać prawa. To zresztą nie tylko kwestia legalności, ale też szacunku do twórców za olbrzymi trud włożony w każdy element ulubionego tytułu. Nikt z nas nie chciałby w końcu, aby ciężka i doceniana przez wielu nasza praca była w zły sposób potraktowana. Miejmy to na uwadze przed założeniem prywatnego serwera do gier online.

2 Comments

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *